Menighetsråd
Menighetsråd
Navn
Tlf
E-post
Verv
Jørgen F.Jacobsen 92086590 jorgenj@sgjerde.net Leder, med i misjonsutvalget.
Torunn Haugen Jerstad
37 27 06 57
901 65 627

torunn27@gmail.com

I redaksjonen for Kirkehilsen. 
Åse Neset
47374961 aaneset@online.no Leder av diakoniutvalget.
Leif Sylta
41682629 leifsylta@yahoo.no
Representant i Fellesrådet
Espen Ekse-Gundersen
91379392 espen.gundersen@lillesand.kommune.no  
Amund Andenæs
93408572 amund100@gmail.com Nestleder. Repr i trosopplæringsutvalget
Eivind Berthelsen
94030271 eivind.berthelsen@sshf.no Repr i komite for nytt menighetshus
Ingunn Aamland
92425039 iaamland@broadpark.no Repr. i fellesråd og Kirkehilsen.
Geistl. repr.:
sokneprest vikar Tore Gullaksen
Kontor:
48 95 57 69
 
 
I gudstjenesteutvalget.
Vara geistl.:
sokneprest i Høvåg
Kontor:
48 95 59 09
 
 
 
 
 
Jorunn Harket
90755513
Permisjon
1.vara Tone Byremo
97102322 tonebyr@gmail.com Repr i diakoniutvalet.
2. vara Maren Ingvaldsen
 
 
 

 

Menighetsrådets oppgaver
Menighetsrådet har et overordnet ansvar for alt som skjer i menigheten. Det skal være med på å skape et levende menighetsliv og ha sin oppmerksomhet rettet mot alt som kan gjøres for å vekke og nære det kristelige liv i soknet. Blant oppgavene kan nevnes: dåpsopplæring, konfirmantarbeid, diakoni, barne- og ungdomsarbeid og kirkemusikk. Menighetsrådets oppgaver er nærmere beskrevet i Kirkeloven § 9.
Menighetsrådet har møte en gang i måneden, med unntak av juli.
 
Møteplan 1. halvår 2017 er: 19.januar, 16. februar, 6. april og 9. mai. Møtene holdes på Lillesand kirkekontor kl 19.00 - 21.30.
Årsmøte er 23. mars kl 19.00 i Tingsalen. 



Del denne artikkel på e-post
23. oktober 2017 | Logg inn | Copyright 2017 Lillesand menighet Powered by Agrando