Sett av tre torsdager for konsert i Lillesand kirke: Første konsert 9. mars må dessverre utsettes og blir flyttet til 30.mars. De andre konsertene er 11. mai og 1. juni.
Klassisk i sentrum tar det PIANO & Munsj er en konsertserie med seks konserter fordelt på tre dager. Alle i Lillesand kirke.
Torsdag 9. mars kl. 11.30 og kl. 19.00 - må dessverre utsettes og flyttes til 30. mars.
Medvirkende: Yejin Gil og Jan Bjøranger
Torsdag 11. mai kl. 11.30 og 20.00
Andre konsert i denne konsertrekken er et rent soloprogram for klaver. Repertoaret er skrevet av Johan Sebastian Bach og Franz Liszt, men all musikken har Bach i seg.
Torsdag 1. juni kl. 11.30 og kl. 19.00
Tredje konsert i denne konsertrekken er en stor glede! Fantastiske Gwilym Simcock er en av verdens mest etterspurte improviserende musikere. Han spiller regelmessig med Pat Metheny Group og er ellers en ettertraktet komponist og ensembleleder. I tillegg underviser han i det samme på Royal Academy of Music i London.
Les mer om konsertene på nettsiden til klassisk i sentrum: HER
Priser fra 100 - 300,-. Billetter kjøpes i døra eller via nettsiden til Klassisk i sentrum ticketco